• Dzisiaj jest czwartek, Maj 20, 2021
https://www.youtube.com/watch?v=C6r-Jb9ufLc

Anna Maria Jopek – Możliwe

00:02:48
Katarzyna Fedyk
Lipiec27/ 2015

Anna Maria Jopek to utytułowana wokalistka, wielokrotnie nagradzana za swoją twórczość. Ma na swoim koncie dwadzieścia płyt, z czego dziewięć otrzymało wyróżnienie „Złotej Płyty”, a siedem „Platynowej Płyty”.

Od kilkunastu lat obserwuję rozwój, drogę tej artystki i nie ukrywam, że z dużym podziwem dla jej talentów i tego, co z nimi robi. Działaniom wokalistki, niezależnie od okoliczności, zawsze towarzyszy pasja. To właśnie ona oraz uzdolnienia, oparte na bardzo solidnym przygotowaniu i wykształceniu, przekładają się na sukces Anny Marii Jopek. Sukces ten nazwałam świadomą drogą.

Przypomnę, że Anna Maria Jopek ukończyła szkołę muzyczną, potem studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Studiowała także na wydziale jazzu w Manhattan School of Music, w Nowym Jorku.

Piosenka Możliwe pochodzi z albumu Farat wydanego w 2003 roku. Z albumu, który w moim odczuciu jest zarazem podsumowaniem tego, co w drodze (karierze muzycznej) Anny Marii Jopek stało się do 2003 roku, jak i wyrazem tego, co dopiero się stanie.

A o tym, co wydarzyło się od 2003, przeniknęło i nadal przenika z twórczości artystki dowiemy się słuchając jej kolejnych płyt.

Zachęcam Was do uważnego, wrażliwego słuchania.

Możliwe

Muzyka: Anna Maria Jopek

Słowa: Marcin Kydryński

 

 

Źródło:

http://www.annamariajopek.pl

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Musisz zaznaczyć pole *

Możesz użyć takich HTML tagów i atrybutów: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>