• Dzisiaj jest piątek, Maj 21, 2021
Inspiracja

 

Być może zastanawiasz się, dlaczego nazwałam ten blog „Możliwości”.

Nazwa nie wzięła się przypadkiem.

Dawno temu usłyszałam piosenkę Agnieszki Osieckiej „Na zakręcie”. Pewnie ją znasz. Większość, zwłaszcza słuchaczek, utożsamiała się bardziej z refrenem lub przeżywała mistrzowskie wykonanie Krystyny Jandy, a moją uwagę przykuł wers: „Migają światła rozmaitych możliwości”. Z całego tekstu piosenki najbardziej go zapamiętałam; był ze mną przez wiele lat, trochę jakby w tle. Pojawiał się, znikał…

Nazwa nawiązuje do mojego doświadczenia. Bez niego nie pisałabym tych słów.

Nie jeden raz przeżywałam skomplikowane, pełne napięcia życiowe sytuacje, w których nie widziałam lub nie akceptowałam tkwiącego we mnie potencjału. Miałam za mało wewnętrznej przestrzeni na rozpoznanie i zmianę ograniczających mnie przekonań. W dodatku uznawałam je za prawdę, a nie za interpretację. Dziś mogę śmiało powiedzieć, że musiałam spotkać na swojej drodze ludzi, którzy niczym lustra pokażą mi, że prawda jest nie tyle inna, co szersza, głębsza, bardziej pojemna – nie zawsze taka, jak myślałam, że jest. Wyraźnie poczułam i dostrzegłam to dopiero wtedy, gdy znaczna dawka osądów i opinii zaczęła mnie już mocno uwierać.

Tobie, która (lub który) jesteś w innym miejscu i doświadczeniu życia, chcę powiedzieć, że warto zaakceptować własny potencjał i zarazem współtworzyć otaczającą nas przestrzeń. Ciągłe skupianie się na przeszkodach nie dodaje do codziennego życia, niekiedy wypartych przez przekonania i uogólnienia, umiejętności i twórczych talentów. Aczkolwiek, paradoksalnie, może doprowadzić do istotnych decyzji, które zmierzają do ich uwolnienia.

Na ten blog zaprosiłam kilka osób, które w różnych formach i stylach podzielą się z Tobą swoją twórczością oraz tym, jak postrzegają otaczającą ich przestrzeń. Nie wiem, czy wszyscy autorzy zostaną tu na długo, czy tylko na chwilę. Nie wiem kto odejdzie, a kto przyjdzie. Może dołączysz do nas Ty? Życie to jedna i wielka możliwość.

Dziękuję, w imieniu swoim i autorów. 

Katarzyna Fedyk

 

Kontakt:

e-mail: katarzynafed@gmail.com

tel. +48 606 361 343